Hacking Community
HACKING PROSTOFT HACKING FOR YOU

Hacking Community

AcasaInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Tutorial mic despre Hacking Flash Games

In jos 
AutorMesaj
sH@d3R[HackingProsoft mb]

Data de inscriere : 25/10/2013

MesajSubiect: Tutorial mic despre Hacking Flash Games   Dum Oct 27, 2013 10:05 pm

Buna ziua, astazi o sa va arat cum sa hackeriti un flash game.
In unele situatii, o sa avem nevoie de Internet Explorer.
Downloadati Cheat Engine: http://www.cheatengine.org/download.php
Cateodata, anti-virus-ul vostru o sa va detecteze parti ale programului ca virus/trojan, deci mai bine dati disable la el, instalati-l si bagati-l la exceptii.
Deschideti Internet Explorer. O sa alegem un joc precum Bloons Tower Defense 2.
Deschideti Cheat engine si alegeti ceva cu flash player.
ATENTIE:Cateodata o sa aveti 2 procese care au flash player, deci alegeti-le pe rand. "poate sa fie si iexplorer.exe"
La joc, pe easy, avem 650 bani.
Scrieti in casuta la cheat engine, dupa ce ati ales flash player, 650, mai jos.
Dupa luati o maimuta si o sa observati ca o sa va scada banii la 400. "puteti lua si altceva, doar daca aveti bani"
Dupa, in casuta unde ati scris 650, scrieti 400 si apasati pe next scan.
O sa va dea o singura suma, scrisa acolo. In caz de aveti mai multe, mai luati din bani si scrieti numarul care il aveti acum in casuta si apasati next scan.
Dati dublu-click pe suma, apasati click dreapta pe ea, pe Change Record, la value, si schimbati suma de ex. 999999999 "cea maxima, mai mult de 10 cifre nu se poate."
Dupa, luati ceva din shop, si o sa vedeti imediat ca vi-sa schimbat numarul de bani.
Sper ca v-a ajutat.
P.S : Cateodata nu o sa va mearga, la mine merge, deci va rog, nu strigati dupa ajutor, va rog sa va uitati la tutoriale. Acest tutorial este cel care il foloseam, poate s-a adaugat ceva nou.
Sus In jos
stefanfanu

Data de inscriere : 08/11/2013

MesajSubiect: Re: Tutorial mic despre Hacking Flash Games   Vin Noi 08, 2013 2:59 am

crezi ca m-ai putea ajuta si cu shakes and fidget s1 ???
am incercat cu mai multe programe de hack dar la niciunul nu ma lasa sa selectez lumea...adica world1....multumesc
Sus In jos
sH@d3R[HackingProsoft mb]

Data de inscriere : 25/10/2013

MesajSubiect: Re: Tutorial mic despre Hacking Flash Games   Vin Noi 08, 2013 1:00 pm

Nu stiu ce sa zic, incerc acum. Dupa ce incerc, o sa fac un edit la commentul acesta.
EDIT: Nu cred ca se poate, am spus de mai sus ca mai sunt alte solutii, eu il folosesc pe acesta vechi, care la unele jocuri mai merg.
Imi cer scuze pentru asta.
P.S.: Poti incerca sa iei un Trainer Functional, cu MultiPlayer, si alte hack-uri care iti aduc avantaje.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Tutorial mic despre Hacking Flash Games   

Sus In jos

Tutorial mic despre Hacking Flash Games
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hacking Community :: Hacking Board :: Tutoriale Hacking RO-
Mergi direct la: